Miejskie Centrum Medyczne „Bałuty” w Łodzi

91-036 Łódź, ul. Bydgoska 17/21

tel: +42 6577970,
email:


Szanowny Pacjencie!

We wszystkich sprawach związanych

z uzyskaniem świadczeń medycznych

w trosce o Twoje zdrowie zalecamy korzystanie

z naszej usługi teleporad medycznych

dostępnej pod numerem 506-204-156

lub dedykowanych numerów

poszczególnych przychodni.

 

Słodki, słodszy ...

W okresie jesienno–zimowym, gdy na zewnątrz szaro, buro i zimno, chętnie kryjemy się pod ciepłym kocem i raczymy różnorakimi przekąskami, aby choć trochę poprawić sobie humor i samopoczucie.

Przekąski, pełne cukru i tłuszczu zjada się szybko. Zostaje po nich bardzo krótkie uczucie przyjemności lub chwilowe zaspokojenie głodu. Ale co potem? Czy wiesz, ile cukru zjadasz przez tych kilka krótkich chwil zapomnienia? Żelki w 100g to ok. 50 g cukru (10 łyżeczek), baton czekoladowy to 14 g cukru (prawie 2 łyżeczki), baton musli to 9 g cukru (prawie 2 łyżeczki). Naprawdę warto?

Narodowy Fundusz Zdrowia podjął działania mające na celu budowanie społeczną świadomości o najczęstszych i najbardziej zgubnych nawykach, wprost przyczyniających się do otyłości i cukrzycy oraz uczenie nowych korzystnych zdrowotnie wyborów.

W ramach kampanii propagowany jest spot „Nie przesadzaj, nie przesładzaj!” Dostępny jest na kanale YouTube Akademia NFZ. Ponadto w każdy poniedziałek począwszy od 16 listopada przez siedem kolejnych tygodni, w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP2 pokazywane jest, jak cukier i słodycze zakorzeniły się w naszym życiu - od zakupów po przekąski czy nagradzanie dzieci.

 słodycze

 

dieta antycukrzycowa 

 

 

Nasza wizytówka

Qr Code

 

Nasz BIP

BIP MCM Bałuty

 

Nasza siedziba

siedziba MCM "Bałuty"

 

MCM Bałuty

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" w Łodzi
(dawniej Zespół Opieki Zdrowotnej Łódź-Bałuty)

ul. Bydgoska 17/21
91-036 Łódź

© 2016 - MCM Bałuty w Łodzi. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper